Beckham Signature for Her
Signature for Her lanserades 2008 av modellen och före detta Spice Girls-medlemmen Victoria Beckham. Flaskan är mycket vacker, sofistikerad och näst intill magisk i sin utformning.
Parfymen, som utvecklats av Sylvie Fischer, är blommig med noter av orkidé, anisblomma, gröna äpplen, bärnsten, vanilj och mysk. Den fruktiga doften är symboliserar Victoria’s feminina och sexiga attityd.
Doften sitter i väldigt länge, vilket är ett stort plus. Om du liksom jag gillar Hillary Duff’s With Love och Lolita Lempicka så är Signature for Her parfymen för dig.
Signature for Her kan köpas på Parfym.se i 75 ml flaska för 189kr, vilket är nästan 60% lägre än rekommenderat butikspris.
Den är ljuvlig med en svag sötma. Min sambo tyckte dock att den blev något maskulint när toppnoterna försvunnit.
Den är god. Doften är väldigt sensuell och parfymen är rätt tung så den passar bättre enligt mig bättre att använda på vintern och hösten.